Na obiekcie Estadio Coliseum odbył się mecz Getafe kontra Atletico Madrid zakończony wynikiem 0-3

W jednym z najbardziej oczekiwanych spotkań 36. kolejki La Liga, Atletico Madrid pewnie pokonało Getafe na Estadio Coliseum, kończąc mecz wynikiem 3-0. Już do przerwy drużyna gości prowadziła 2-0, co wydatnie przyczyniło się do ostatecznego triumfu. Mecz odbył się 15 maja 2024 roku o godzinie 20:00, a zespół Diego Simeone umocnił swoją pozycję w tabeli, pokazując klasę w każdym aspekcie gry.

Getafe vs Atletico Madrid: Relacja z meczu

15 maja 2024 roku na stadionie Estadio Coliseum odbył się emocjonujący pojedynek 36. kolejki La Liga, w którym drużyna Getafe podejmowała Atletico Madrid. Sędzią głównym tego spotkania był Mario Melero Lopez z Hiszpanii. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gości, którzy wygrali 3-0.

Przebieg meczu minuta po minucie

Atmosfera na Estadio Coliseum była napięta od samego początku. Kibice Getafe liczyli na dobry występ swojej drużyny, jednak to Atletico Madrid przejęło inicjatywę.

W 14. minucie Diego Rico z Getafe otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie. Trzy minuty później Axel Witsel z Atletico Madrid również został ukarany żółtą kartką.

W 27. minucie Antoine Griezmann otworzył wynik spotkania po pięknej asyście Rodrigo De Paula. Strzał Francuza był nie do obrony, a Atletico objęło prowadzenie 1-0.

Pod koniec pierwszej połowy, w 42. minucie, Griezmann ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po podaniu od Samuela Lino. Wynik 2-0 do przerwy wyraźnie zadowolił trenera Diego Simeone.

Po przerwie Getafe starało się wrócić do gry, ale już w 51. minucie Griezmann skompletował hat-tricka, ponownie po asyście Samuela Lino. Wynik 3-0 dla Atletico Madrid.

Nerwowość w szeregach Getafe była widoczna. W 55. minucie Omar Alderete otrzymał żółtą kartkę za faul. Kolejne żółte kartki posypały się w końcówce meczu: José María Giménez (77' Atletico), Yellu Santiago (88' Getafe), Mario Hermoso (88' Atletico) oraz Gastón Álvarez (90' Getafe).

Mimo starań i kilku składnych akcji, Getafe nie zdołało zdobyć honorowej bramki. Atletico Madrid kontrolowało przebieg meczu i zasłużenie zwyciężyło 3-0.

Było to spotkanie pełne emocji, które z pewnością zostanie zapamiętane przez fanów obydwu drużyn. Getafe będzie musiało szybko zapomnieć o tej porażce i skupić się na nadchodzących meczach z Mallorcą i Real Sociedad. Z kolei Atletico Madrid z pewnością zyskało dodatkową pewność siebie przed swoimi kolejnymi spotkaniami.