Spotkanie Atletico Madrid vs Almeria, wynik końcowy 2-1

W dniu 10 grudnia 2023 roku na Estádio Cívitas Metropolitano odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Atletico Madrid i Almeria. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 na korzyść Atletico Madrid, które objęło prowadzenie 2-0 już na przerwę. Mecz ten odbył się w ramach 16. kolejki La Liga.

La Liga: Atletico Madrid - Almeria 2-1

W niedzielnym meczu La Liga, do którego doszło na Estádio Cívitas Metropolitano, drużyna Atletico Madrid podejmowała Almerię. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy.

Atletico Madrid wyszło na prowadzenie już w 17. minucie, gdy Álvaro Morata skierował piłkę do bramki, wykorzystując asystę A. Griezmanna. Kilka minut później, w 22. minucie, Á. Correa podwyższył prowadzenie swojej drużyny, wykorzystując asystę Marcosa Llorentego.

W drugiej połowie Almeria zdołała zmniejszyć straty, kiedy to Léo Baptistão zdobył bramkę w 62. minucie. Mimo starań gości, wynik ten nie uległ już zmianie do końca meczu.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice wspierali swoje drużyny, co dodawało emocji całemu wydarzeniu.

Pomimo zaciętej rywalizacji, arbiter Ricardo De Burgos Bengoetxea musiał sięgnąć po żółtą kartkę dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to Koke został ukarany.

Nie odnotowano czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.

W najbliższych spotkaniach Atletico Madrid zmierzy się z Lazio, Athletic Club oraz Getafe, natomiast Almeria spotka się z Mallorcą, Barceloną oraz Osasuną.