Atletico Madrid vs Girona, wynik spotkania: 3-1

W najnowszym starciu hiszpańskiej La Liga Atletico Madrid podejmowało drużynę Girona na Estádio Cívitas Metropolitano. Mecz ten odbył się 2 dni temu, dokładnie 13 kwietnia o godzinie 12:00. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy, którzy kontrolowali przebieg gry od pierwszego gwizdka sędziego. Czy udało im się utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Relacja z meczu:

Na Estádio Cívitas Metropolitano panowała gorąca atmosfera, gdyż Atletico Madrid podejmowało Gironę w meczu ligowym La Liga. Już na początku spotkania goście zaskoczyli gospodarzy, gdy A. Dovbyk strzelił bramkę w 4. minucie, asystującemu Yanowi Couto. Atletico odpowiedziało szybko, bo w 34. minucie A. Griezmann doprowadził do wyrównania.

Gra toczyła się z ogromną intensywnością, a tuż przed przerwą, w 45. minucie, Á. Correa umieścił piłkę w siatce po asyście Álvaro Moraty, dając swojej drużynie prowadzenie 2-1 na przerwę.

Po zmianie stron Atletico Madrid nadal dominowało na boisku, a w 50. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się A. Griezmann, ustalając wynik na 3-1 dla gospodarzy. Girona próbowała odpowiedzieć, jednak defensywa Atletico była niezachwiana.

W trakcie meczu obie drużyny otrzymały żółte kartki. W szeregach gospodarzy kartonikami ukarani zostali Saúl Ñíguez, Ángel Correa oraz Marcos Llorente. Natomiast w drużynie gości żółte kartki zobaczyli Yangel Herrera oraz Yan Couto.

Ostatecznie, mimo starań obu zespołów, to Atletico Madrid wyszło zwycięsko z tego starcia, zdobywając cenne trzy punkty. Kibice na trybunach Estádio Cívitas Metropolitano byli zachwyceni występem swoich ulubieńców, którzy teraz mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość, mając przed sobą kolejne wyzwania ligowe.

Następne mecze dla Atletico Madrid to starcia z Borussia Dortmund, Alaves oraz Athletic Club. Z kolei Girona zmierzy się z zespołami Cadiz, Las Palmas oraz Barcelona. Emocje związane z piłką nożną w La Liga trwają nadal, a kibice nie mogą się doczekać kolejnych widowisk na hiszpańskich boiskach.