Dnia 2024-04-27 19:00 miał miejsce mecz Atletico Madrid - Athletic Club: 3-1

W sobotni wieczór na Estádio Cívitas Metropolitano odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Atletico Madrid i Athletic Club w ramach 33. kolejki La Liga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali rywali 3-1. Już w pierwszej połowie obie drużyny pokazały wysoki poziom futbolu, a wynik na przerwę wskazywał remis 1-1.

Mecz piłki nożnej: Atletico Madrid vs Athletic Club

Atletico Madrid podejmowało w swoim Estádio Cívitas Metropolitano ekipę Athletic Club w ramach 33. kolejki La Liga. Sędzią głównym spotkania był Juan Martinez Munuera z Hiszpanii. Mecz odbył się w dniu 27 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00.

Atletico Madrid wyszło na prowadzenie już w 15. minucie, kiedy to Rodrigo De Paul strzałem pokonał bramkarza gości, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Athletic Club odpowiedziało z kolei tuż przed przerwą, gdy Nico Williams doprowadził do wyrównania 1-1 po podaniu Gorki Guruzety w 45. minucie.

Po zmianie stron to gospodarze odzyskali inicjatywę. W 52. minucie Ángel Correa strzałem z okolic pola karnego ponownie wpisał się na listę strzelców, dając Atletico prowadzenie 2-1 po podaniu Koke. Sytuacja gości jeszcze bardziej się pogorszyła w 80. minucie, kiedy Unai Simón skutecznie wykorzystał okazję i ustalił wynik na 3-1 na korzyść gospodarzy.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. W drużynie Atletico Madrid żółte kartki obejrzały: Rodrigo De Paul w 5. minucie, Mario Hermoso oraz Antoine Griezmann w doliczonym czasie gry. Z kolei zawodnicy Athletic Club ukarani zostali żółtymi kartkami: Oihan Sancet w 59. minucie oraz Aitor Paredes w 71. minucie.

W ostatecznym rozrachunku Atletico Madrid sięgnęło po zwycięstwo 3-1 nad Athletic Club. Kolejne mecze dla ekipy z Madrytu to starcia z Mallorcą, Celtą Vigo oraz Getafe. Z kolei Athletic Club zmierzy się z Getafe, Osasuną oraz Celtą Vigo. Pamiętny wieczór na Estádio Cívitas Metropolitano przyniósł emocje i bramki, pozostawiając kibiców z wrażeniami na długo.