Na obiekcie Abanca-Balaídos dnia 2023-10-21 19:00 miał miejsce mecz Celta Vigo kontra Atletico Madrid - wynik 0-3

W kolejnym spotkaniu La Liga doszło do starcia drużyn Celta Vigo i Atletico Madrid na stadionie Abanca-Balaídos. W emocjonującym meczu goście okazali się lepsi, pokonując rywali 3:0. Po pierwszej połowie Atletico prowadziło 1:0, a w drugiej części spotkania zdominowało pole gry, zdobywając jeszcze dwie bramki. Sędzią tego starcia był Guillermo Cuadra Fernandez z Hiszpanii.+

Mecz pomiędzy Celta Vigo a Atletico Madrid - emocjonujące starcie na Abanca-Balaídos

W sobotni wieczór na stadionie Abanca-Balaídos odbyło się spotkanie 10. kolejki La Liga pomiędzy drużynami Celta Vigo i Atletico Madrid. Mecz ten z pewnością zapisał się w historii obu klubów, oferując kibicom mnóstwo emocji i widowiskowych akcji.

Atletico Madrid nie zawiódł swoich fanów i zdominował to starcie od samego początku. Już w 29. minucie na listę strzelców wpisał się Antoine Griezmann, który zdobył pierwszą bramkę dla gości. Asystujący mu zawodnicy w tej akcji nie zostali jednak podani, ale ich wkład w ten gol nie może być podważany.

Po pierwszej połowie wynik meczu wynosił 0-1 na korzyść Atletico Madrid. Jednak to bynajmniej nie oznaczało, że Celta Vigo złożyła broń. Gospodarze stawiali opór, a piłkarze obu drużyn nie szczędzili wysiłku na boisku.

W 64. minucie to ponownie Antoine Griezmann okazał się nie do zatrzymania. Francuski napastnik podwyższył prowadzenie Atletico Madrid, zdobywając swojego drugiego gola tego wieczoru. Tym razem również nie został podany zawodnik, który asystował przy tej bramce.

Przełomowa chwila nadeszła w 70. minucie, kiedy to Griezmann skompletował hat trick. Tę bramkę poprzedziła asysta Nicolasa Moliny, który wykazał się znakomitą grą i doskonałym odczytaniem sytuacji na boisku.

Wynik 0-3 dla Atletico Madrid utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Zawodnicy obu drużyn pokazali pełne zaangażowanie, ale to goście okazali się zdecydowanie skuteczniejsi i skradli show na Abanca-Balaídos.

Spotkanie było jednak pełne intensywnych momentów, które wpłynęły na liczbę kartek w meczu. Drużyna Celta Vigo otrzymała trzy żółte kartki: Óscar Mingueza w 30. minucie, Carl Starfelt w 51. minucie oraz Miguel Rodríguez w 87. minucie.

W drużynie Atletico Madrid żółte kartki odebrało dwóch zawodników: Saúl Ñíguez w 54. minucie i Rodrigo Riquelme w 87. minucie. Warto podkreślić, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonych kartek, choć pierwszą kartkę czerwoną w meczu obejrzał bramkarz Celta Vigo, Iván Villar, który opuścił boisko już w 25. minucie.

Sędzią tego spotkania był Guillermo Cuadra Fernandez. Jego decyzje nie wzbudziły większych kontrowersji, a mecz przebiegał w pełnej sportowej rywalizacji.

W następnych spotkaniach Celta Vigo zmierzy się z drużynami Girona, Turégano oraz Sevillą. Z kolei Atletico Madrid będzie rywalizować z Celticiem, Alaves oraz Las Palmas. Obie drużyny mają ambitne cele i na pewno przygotują się na te starcia z wielkim zapałem.