Atletico Madrid vs Alaves, wynik meczu 2-1

W emocjonującym starciu 11. kolejki La Liga, Atletico Madrid zmagło się z Alaves na swoim domowym terenie, na Estadio Cívitas Metropolitano. Mecz, który odbył się 29 października 2023 roku o godzinie 20:00, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-1. Atletico, prowadząc 2-0 na przerwę, wyraźnie zaznaczyło swoją dominację. Pomimo iż Alaves zdołało odrobić jedną bramkę w drugiej połowie, nie zdołało zniwelować przewagi Atletico. Mecz sędziował Alejandro Muniz Ruiz z Hiszpanii.

Miejsce rozgrywki: Estádio Cívitas Metropolitano
Bramki: Rodrigo Riquelme 26',1-0, asysta: Álvaro Morata; Álvaro Morata 45', 2-0, asysta: Koke; Guevara 90', 2-1, asysta: I. Hagi
Kartki żółte dla drużyny gospodarzy: Mario Hermoso 71', Marcos Llorente 71', Jan Oblak 83'
Kartki żółte dla drużyny przeciwników: Rubén Duarte 71', Ianis Hagi 85'
Sędzia: Alejandro Muniz Ruiz, Spain.
Następne mecze dla Atletico Madrid: Las Palmas, Celtic, Villarreal.
Następne mecze dla Alaves: Deportivo Murcia, Almeria, Barcelona.

Relacja z Meczu

Tej nocy, w urokliwej atmosferze Estádio Cívitas Metropolitano, Atletico Madrid zmierzyło się z Alaves w ramach jedenastej kolejki La Liga. Elektryzujące starcie zakończyło się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy, a emocje trwały do samego końca.

Rozpoczęcie meczu to była dominacja Atletico, które od razu zaznaczyło swoją obecność na boisku. Ich nacisk przyniósł skutek w 26. minucie, kiedy to Rodrigo Riquelme, po świetnej asyście Álvaro Moraty, wpakował piłkę do siatki Alaves, otwierając tym samym wynik meczu. Álvaro Morata, nie tylko asystował, ale również w 45. minucie zdobył drugą bramkę dla Atletico, podwyższając prowadzenie na 2-0.

Po przerwie Alaves weszło na boisko z nową energią i determinacją do odrobienia strat. Atletico jednak stawiło czoła, a sędzia Alejandro Muniz Ruiz musiał kilkukrotnie sięgać do kieszeni, pokazując żółte kartki dla Mario Hermoso, Marcosa Llorente i Jana Oblaka z drużyny Atletico oraz Rubéna Duarte i Ianisa Hagiego z drużyny Alaves.

W 90. minucie Guevara, po asyście I. Hagiego, zdołał zdobyć bramkę dla Alaves, zaskakując defensywę Atletico i zmuszając kibiców do trzymania oddechu. Niestety dla Alaves, była to jedyna bramka zdobyta tego dnia, a Atletico Madrid zachowało swoją jednobramkową przewagę do końca meczu.

Podsumowanie

Po emocjonującym meczu Atletico Madrid utrzymuje swoją dobrą formę, podczas gdy Alaves będzie musiało wrócić do rysunku i przygotować się na nadchodzące wyzwania, w tym na mecze z Deportivo Murcia, Almerią i Barceloną. Z pewnością Atletico Madrid będzie miało teraz więcej pewności siebie idąc do swoich nadchodzących spotkań z Las Palmas, Celtic i Villarreal. Mimo wyniku, Alaves pokazało, że potrafi zaskoczyć i ma potencjał do przeciwstawienia się największym drużynom, jak Atletico Madrid.